Ekstremalna Droga Krzyżowa. "Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu"
Nawet 100 tys. pątników w 20 krajach weźmie w tym roku udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Nocą w milczeniu i samotności każdy z nich przejdzie pieszo jedną z kilkuset tras liczących od 40 do 133 km – przekazał franciszkanin o. Jacek Wójtowicz.
- Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać - czytamy na stronie edp.pl.
Odbywa się zawsze w Wielkim Poście. W tym roku większość pątników wyruszy w drogę 12 kwietnia. Rozpoczną mszą św. o godz. 20, a potem wyjdą na wybrane przez siebie wcześniej przygotowane trasy.
- Ekstremalna Droga Krzyżowa czerpie z duchowości św. Franciszka z Asyżu – dużo ducha przy pełnym zaangażowaniu ciała – podał jeden z jej współorganizatorów o. Wójtowicz.
Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia, a pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach.
Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Zapraszamy do kiosków oraz na stronę https://t.co/1HYRtWiDJA❗️#GPC #Smolensk #KatastrofaSmolenska pic.twitter.com/UIt7hNy6Cs
— GP Codziennie (@GPCodziennie) 26 marca 2019