IV Wakacje dla Bohatera - stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” wspiera kombatantów
Prawie 80 kombatantów z całej Polski zjechało w niedzielę do Ryni, gdzie przez tydzień będą odpoczywać w ramach „IV Wakacji dla Bohatera”, zorganizowanych przez stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”. Wolontariusze stowarzyszenia w terminie wyjazdu kombatantów podjęli się kolejnego wyzwania:
- Pomimo ogromu pracy włożonej w organizację „IV Wakacji dla Bohatera”, stwierdziliśmy że nieobecność w domu jednego z naszych podopiecznych to świetna okazja do wyremontowania mu łazienki – mówi Tomasz Sawicki, prezes stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”.
Od początku istnienia stowarzyszenia jego celem jest jak największe wsparcie dla kombatantów:
- Staramy się pomagać weteranom także w codziennych sprawach. Podczas wyjazdu zapewniamy godziwe warunki pobytu, ale zależy nam, żeby nasi podopieczni po powrocie domów na co dzień żyli w jak najlepszych warunkach. Dlatego, gdy dostajemy sygnał, że możemy pomóc np. właśnie w remoncie łazienki, ruszamy do pracy – dodaje Sawicki.
Kombatanci swoje wakacje zaczęli od kwalifikacji lekarskiej na zabiegi. Spotkali się również z lekarzem epidemiologiem, który przedstawił seniorom wszelkie zasady bezpieczeństwa.
Oferta zabiegów w tym roku jest wyjątkowo bogata. Kombatanci będą mogli korzystać z profesjonalnego sprzętu do rehabilitacji.
– Rzeczywiście w tym roku mamy niezwykle rozbudowaną ofertę dla naszych podopiecznych, składającą się z m.in. z łóżek do masażu, terapii laserowej, pola magnetycznego, fali uderzeniowej i kilku innych udogodnień – wylicza Anna Maria Kołucka, wolontariusz stowarzyszenia odpowiedzialna za koordynację pracy sali zabiegowej.
Każdy dzień kombatanci będą rozpoczynali właśnie od zabiegów. We wtorek czeka ich rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim, a w środę prelekcja historyczna na temat wojsk łączności z pobliskiego Zegrza oraz wieczorny pokaz magii.
Wakacje zostaną sfinansowane dzięki Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń (PZU S.A.) i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW S.A.). Ponadto środki zostały pozyskane z projektu ASOS (Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki), a także wpłat osób prywatnych, aukcji charytatywnych prowadzonych na fanpage „Bazarek Paczka dla Bohatera”.
Patronat honorowy objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Instytut Pamięci Narodowej.