W miejscowości Stare Łepki odsłonięto pomnik upamiętniający XXI zrzut ekipy cichociemnych żołnierzy AK
Odsłonięty 29 września pomnik upamiętnia por. Piotra Szewczyka „Czer, por. Józefa Czumę „Skryty”, ppor. Jacka Przetockiego „Oset”, ppor. Tadeusza Benedykta „Zahatę”.
Budowę pomnika zainicjowali mieszkańcy już w 1986 roku, jednak wówczas z ich starań nic nie wyszło. Próbę ponowiono w ubiegłym roku i zaowocowało to odsłonięciem pomnika 29 września 2016 roku.
Miejscowość Stare Łepki, znajduje się w gminie Olszanka, pow. Łosice, w woj. mazowieckim. Osłonięty pomnik upamiętnia XXI zrzut ekipy cichociemnych żołnierzy AK w składzie: por. Piotr Szewczyk „Czer, por. Józef Czuma „Skryty”, ppor. Jacek Przetocki „Oset”, ppor. Tadeusz Benedyk „Zahata” zorganizowany i zabezpieczony przez żołnierzy z miejscowych placówek BCH podokręgu IVA – Siedlce. Zrzut zaopatrzenia i czterech skoczków: por. Piotra Szewczyka, por. Józefa Czumy, ppor. Jacka Przetockiego i ppor. Tadeusza Benedyka odbył się nocą z 17 na 18 lutego 1943 roku.
Na wspomnianym pomniku na pierwszym miejscu widnieje nazwisko por. Piotra Szewczyka ps. „Czer”, który urodził się na Ziemi Oświęcimskiej w Babicach w 1908 roku. Był oficerem policji, walczył w obronie Polski w 1939 roku, a następnie uczestniczył w walkach pod Narvikiem i we Francji, oficer Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego, skoczek spadochronowy-cichociemny, dowódca rejonu dywersyjnego Lwów-miasto, uczestnik śmiałych akcji i walk o Lwów w lipcu 1944 roku, major AK, więzień okresu stalinowskiego, odznaczony Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari i trzykrotnie Krzyżem Walecznych. Zmarł w Oświęcimiu 28 stycznia 1988 roku. Gimnazjum Gminne nr 1 w Rajsku nosi imię mjr. Piotra Szewczyka.